Stała Plancka- pewne uwagi.

Problemy nauk ścisłych - dyskusje, teorie, kontakty
bogdanfiz
Posty: 33

Stała Plancka- pewne uwagi.

Post#1 » 13 lis 2010, sob, 16:52

Stała Plancka- pewne uwagi.

Przeanalizujmy rozkład energetyczny asymetrycznej krzywej promieniowania zrównoważonego, ciągłego widma rentgenowskiego, rozżarzonego włókna żarówki i skonfrontujmy te wykresy z rzeczywistością. Każdy fizyk zastanawia się nad realnym mechanizmem pochodzenia tych asymetrycznych krzywych. W przyrodzie wszystko ma realne pochodzenie. Wiadomo, że elektron w atomie nie może oscylować, krążyć, zmieniać geometrii, bawić się w chowanego itd.-fakt doświadczalny. W związku z tym oscylator kwantowy, falowy model atomu, tzw. energia zerowa nie mają żadnego związku z rzeczywistością -fantastyka. Prawdopodobnie linie widmowe, widma ciągłe pochodzą od fotonów uwalnianych z wnętrz mikroobiektów, materii skondensowanej. Szerokość, natężenie, rozkład, typy linii widmowych związane są z geometrycznymi własnościami miejsc pułapkowania fotonów. Dotychczasowe interpretacje zachowań mikroświata to zwykłe oszustwo niektórych współczesnych fizyków - niezrozumienie działania mikroświata. Wiadomo, że różnego rodzaju fotony pod względem częstotliwościowym stanowią widmo ciągłe. Fotony tego samego typu pod względem energetycznym stanowią porcje, kwanty tej samej energii -zwykła klasyka. Nad liczebnością-mnogością fotonów danego typu - należy się zastanowić. W świecie realnym energie przyjmowane przez elektron zawsze i wszędzie stanowią widmo ciągłe. Elektron zmuszony do oscylacji (przyspieszenie-deformacja) w precyzyjnym obwodzie rezonansowym promieniuje z wnętrza fotony - linia widmowa. Dotychczasowe modele atomu, to błędne modele - sprzeczne z doświadczeniem. Większość fundamentalnych założeń przy rozważaniu zagadnienia promieniowania zrównoważonego to kłamstwa;
- oscylator kwantowy-fantastyka
- prawdopodobieństwo obsadzenia stanów energetycznych - jakich stanów? -fantastyka
- fale stojące- przy promieniowaniu ciągłym rentgenowskim, promieniowaniu żarnika brak fal stojących a krzywa energetyczna podobna
- itd. itd.......
Liczono, liczono, kombinowano w oparciu o powyższe błędne założenia aż otrzymano wyrażenie na krzywą w miarę zgodną z empiryczną. W trakcie liczenia i dopasowywania wprowadzono stałą Plancka, która jest tworem teoretycznym, nie mającym nic wspólnego z zachowaniem i własnościami materii. Gdyby fizycy opracowali odpowiednią metodę pomiaru energii fotonów w zależności od częstotliwości i dokonali pomiaru, to wtedy moglibyśmy stwierdzić, czy ta zależność jest liniowa, a w przypadku liniowości wyznaczyć współczynnik proporcjonalności - zwykła tabela wyników pomiarowych, realny wykres. Czegoś takiego nie przeprowadzono. Wszelkiego rodzaju teorie zbudowane na bazie stałej h są nieprawdziwe. Przypomnę, że dotychczasowe modele atomu to nieużyteczne „elementy budowlane”, z których logicznie nic nie można zbudować, ani czegokolwiek wyjaśnić w mikroświecie. Niezrozumienie budowy, zachowania, działania mikroświata doprowadziło do powstania mechaniki falowej, największego świadomego oszustwa we współczesnej fizyce.
Rozważmy teoretycznie pewien problem.
Weźmy szczelinę, nieszczelną wnękę-tzw. pułapkę i poruszające się różnego rodzaju sprężyny. Wiemy, że w takich pułapkach mogą zostać uwięzione, zakleszczone sprężyny pewnego rodzaju. Jednak sprężyn o długości mniejszej od rozmiaru pułapki nie możemy uwięzić- jednostronna stromość krzywej energetycznej. Odwrotnie, pewnego rodzaju zaburzenie może uwolnić sprężyny z pułapki. Prawdopodobnie struktura mikroobiektów, materii stanowi pewne pułapki fotonów. Zakres rozmiarów miejsc pułapkowania, własności różnego rodzaju fotonów, mnogość fotonów danego typu, stopień deformacji pułapek stanowią realne wyjście do rozważań na temat krzywej promieniowania zrównoważonego. itd.
Musimy też się zastanowić, jaki wpływ ma rozkład energetyczny fotonów na rozkład energetyczny cząsteczek gazu. Gaz bez fotonów to materia skondensowana., zestalona - opad grawitacyjny itd.
Rozważmy eksperyment-odpowiedni przypadek.
Niech kulka i igła o tej samej masie, z tego samego materiału uderzają w odpowiedni sposób z tą samą prędkością w odpowiednie płótno.
Co obserwujemy;
Igła przebija płótno, natomiast kulka zostaje zatrzymana. Nie znając parametrów początkowych tych obiektów moglibyśmy powiedzieć, że igła posiada większą energię kinetyczną. Wiemy jednak, że wynik tego eksperymentu związany jest z różnymi relacjami-oddziaływaniami tych obiektów z płótnem. W makroświecie łatwo o poprawną interpretację. W mikroświecie pewne interpretacje pewnych zjawisk nie są takie oczywiste. W relacjach fotony-mikrobiekty-materia można np. powiedzieć;
- fotony bardziej energetyczne (krótsze) łatwiej przenikają materię - obecna interpretacja
- ale można by powiedzieć, że sprawa przenikalności, wybijania elektronów nie jest związana ze zróżnicowaniem energetycznym fotonów, natomiast związane to może być ze stopniem wchodzenia fotonów w relacje z materią, „ dopasowaniem” fotony- materia.

Awatar użytkownika
niebieskieucho
ZABLOKOWANY
Posty: 24

Post#2 » 27 lis 2010, sob, 01:41

Zabierajac glos w dyskusji zaznaczam, ze nie jestem fizykiem, lecz niezaleznym badaczem rzeczywistosci, chodzacym swoimi sciezkami. Moge byc wiec lekcewazony przez fizyków. Jesli moje uwagi wydadza sie profesjonalistom glupie, to nie bede mial za zle jesli nie nie otrzymam na nie odpowiedzi.

Dumajac nad mikroswiatem doszedlem do wniosku, ze zadna czastka nie moze byc elementarna, bo wszystkie zawieraja wspólny, elementarny budulec wszelkich form materii. Onze wlasnie stanowil wypelnienie pierwotnej przestrzeni przedmaterialnego wszechswiata.

Kolejnym wnioskiem, odnosnie kandydatury owego budulca bylo dokonanie wyboru odpowiedniego bytu fizycznego, spelniajacego ten warunek, czyli wskazanie na pole magnetyczne. Pole to uwazam za byt fizyczny, skladajacy sie z elemetarnych, kulistych, dwubiegunowych niepodzielnych bytów fizycznych, które ochrzcilem “magnetinami”. Sa one tak malej skali, ze dlugosc Plancka musi zostac zakwestionowana.

Zrózncowanie wlasciwosci materii wydaje sie byc konsekwencja nastepujacych czynników:
1. Rozmiar i masa podstawowego budulca (magnetinu)
2. Ilosc podstawowego budulca w czastkach
3. Gestosci czastek (prawo rzadzace gestoscia)
4. Wolne przestrzenie wewnatrz czastek
5. Wplyw parzystosci i nieparzystosci podstawowego budulca na wlasciwosci czastek
6. Symetria (vs. ewentualna asymetria) rozkladu elementarnego budulca w czastkach
7. Prawa rzadzace max. i min. rozmiarami czastek
8. Zaleznosci energii czastek od ich wielkosci, momentu (czesciowo poznana)
9. Ruch czastek (czesciowo poznany) i ich budulca wewnatrz nich
10. Wplyw ruchu czastek na ich wlasciwosci
11. Zaleznosci decydujace o nietrwalosciach pewnych czastek
12. Pole magnetyczne jako (eter) nosnik fal w przestrzeni i jego “rozmytosc” w niejze.

Tyle na poczatek. Zdaje sobie sprawe, ze nie mamy wgladu w mikroswiat i badanie tych czynników jest niemozliwe z uwagi na oczywiste ograniczenia. Niemniej moznaby chociaz poteoretyzowac lub podumac.
Śniło mi się, że na moim podwórku wylądowało UFO, ale jak się obudziłem to już ich nie było

Wróć do „Nauki ścisłe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron