Mechanika Czasu

Problemy nauk ścisłych - dyskusje, teorie, kontakty
Krzysztof Wypych
Posty: 2

Mechanika Czasu

Post#1 » 06 sty 2011, czw, 22:44

Czas jest jednym z najbardziej intrygujących przejawów otaczającej nas rzeczywistości. Pomimo, że jesteśmy świadomi jego istnienia, przeciętnemu człowiekowi nie wydaje się możliwe uchwycenie samej postaci czasu. Wszelkie dyskusje na jego temat są wobec tego pozbawione racjonalnych podstaw, umożliwiających, zweryfikowanie ewentualnych możliwości i zakresu wpływu na przebieg czasu, w szczególności, szeroko dyskutowanych podróży w czasie.
Jakkolwiek, zrozumienie natury czasu nie wymaga specjalnych kwalifikacji, to jednak samo ustalenie, czym w istocie czas jest, wymusza odsłonięcie mechanizmu podstawowej zależności generującej to, co powszechnie uznajemy za masę i co do dnia dzisiejszego pozostaje zagadką.
Książka pokazuje zupełnie nowe spojrzenie na fizykę masy, skutkujące m.in. bardzo prostym wyjaśnieniem fenomenu grawitacji. Nie odrzuca przy tym dotychczasowego dorobku naukowego, chociaż burzy utarte stereotypy dotyczące natury odległości i ruchu, łącząc ruch obiektu z masą w piątym wymiarze i przecierając szlak dla nowych jakościowo rozwiązań, dotyczących m.in.: transportu, leczenia, komunikacji; opartych o mechanizm regulacji czasu, stanowiącego w istocie jedyny byt decydujący o wyglądzie Wszechświata.

Oto link do strony z niekomercyjną wersją książki:
http://www.zarzewie.com.pl

Wróć do „Nauki ścisłe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron