elektrownie z flag?

Technika, technologia, inżynieria, rzemiosło, medycyna itp.
yahoowsky
Posty: 1

elektrownie z flag?

Post#1 » 15 lut 2009, ndz, 22:27

witam
jestem amatorem wynalazkow i odkryc ale mino to chce zapytac kogos kto zna sie na tych sprawach bardziej niz ja
wymyslilem ostatnio nowy rodzaj elektrowni wiatrowych
elektrownie na bazie smigiel i turbin w wielkich ilosciach spowalniaja znacznie ruchy wiatru zaglebiajac sie dalej polaczylem elektryzacje (chyba to sie nazywa fachowo elektrostatyka )materialów z tekstur
otoz poruszajaca sie na wietrze flaga zbudowana jest z silnie elektryzujacychg sie tworzyw i w wynuku jej ruchy powstaje napiecie i wylapywane specjalnymi elektrodami odprowadzona jest i do ogniw magazynujaczych powiedzcie czy to ma sens ? czy to mozliew

Lukaszb
Posty: 7

Post#2 » 16 lut 2009, pn, 11:16

Można sobie to z powodzeniem wyobrazić, a nawet zbudować. Taki materiał to np. folia piezoelektryczna (tylko trochę dużo kosztuje). I niestety napięcia jakie generuje piezoelektryk są bardzo małe, rzędu miliwoltów.

Polacy opatentowali podobny, ale odwrotny pomysł, bo na napęd statków. Zamiast śruby napędowej proponują napędzać statki giętką płytą, która faluje w wodzie (coś jak sinus). Podobno mają dużo większą sprawność niż zwykła śruba. To może w drugą stronę też zadziała.

spock22
Posty: 3

Post#3 » 14 kwie 2009, wt, 12:52

Tworzenie wynalazków i poszukiwanie nowych rozwiązań to również a może przede wszystkim głęboka wiedza o zasadach fizyki, chemii etc. Chcąc być wynalazcą należy wciąż i wciąż czytać, rozmyślać i zgłębiać. Trudno wyobrazić sobie kogoś kto buduje nowe rozwiązanie i wciąż chodzi i pyta innych o to czy coś będzie działać czy nie. Świadczy to często o tym że nie jest to rzaden szczególny wynalazek (przecież inni nie tylko wiedzą jak to działa, ale być może wiedzą że jest to bez sensu), a co gorsze podchwycą pomysł i szybciej go zrealizują, co w nauce jest zupełnie normalne.

Wróć do „Pozostałe nauki i Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron