Zaproszenie do publikacji w czasopiśmie PFRON

Problemy nauk humanistycznych - dyskusje, teorie, kontakty
kwartalnik
Posty: 1

Zaproszenie do publikacji w czasopiśmie PFRON

Post#1 » 19 mar 2013, wt, 11:22

Szanowni Państwo,

Zwracamy się z propozycją nawiązania współpracy naukowej z wydawanym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych kwartalnikiem „Niepełnosprawność – zagadnienia, problemy, rozwiązania”. Czasopismo w interdyscyplinarny sposób zajmuje się trudną kwestią rehabilitacji i aktywizacji osób niepełnosprawnych, przedstawiając ten temat zarówno od strony charakterystycznych dla nauki ujęć teoretycznych, jak i od strony analiz praktyki społecznej. Życzylibyśmy sobie, aby na łamach czasopisma publikowane były zarówno rozprawy teoretyczne, jak i wszelkie doniesienia o najnowszych badaniach, tak, by mogło ono dostarczać informacji o problemach społecznych, prawnych, instytucjonalnych, psychologicznych, pedagogicznych, medycznych, architektonicznych i wielu innych, które osoby niepełnosprawne spotykają w codziennym życiu. To dla nas niezwykle ważne, aby w tworzeniu naszego czasopisma naukowego wzięli udział przedstawiciele świata nauki i praktyki również spoza granic kraju, tak, by czasopismo nabrało międzynarodowego charakteru, stając się miejscem „spotkań” różnych podejść i rozwiązań stosowanych globalnie. Chcielibyśmy, aby nasze pismo stało się miejscem dyskusji nad kształtem systemu wsparcia i optymalizacją realizowanych działań, wnosząc poprzez to wkład w wyznaczanie kierunku zmian, związanych z funkcjonowaniem osób z niepełnosprawnością.


Zapraszamy do wysyłania na adres redakcji wszystkich artykułów, które mieszczą się tematycznie w ramach obszarów/działów kwartalnika, tzn.:

Medyczne aspekty niepełnosprawności;
Rehabilitacja;
Społeczno-ekonomiczne aspekty niepełnosprawności;
System wsparcia osób z niepełnosprawnością;
Technika i technologia;
Zatrudnianie;
Sprawozdania, recenzje, prognozy, analizy.

Chcielibyśmy również zaprosić specjalistów różnych dyscyplin nauki, związanych z obszarem niepełnosprawności, do uczestnictwa w rozszerzanej przez nas Radzie Programowej.
Publikacje w kwartalniku mają charakter autorski i są poddawane recenzji przez dwóch niezależnych specjalistów danej dyscypliny naukowej oraz redakcji językowej, a streszczenia tłumaczone są na język angielski. Dokładamy wszelkich starań, aby publikowane artykuły zachowywały najwyższe standardy naukowe, merytoryczne, jak również edytorskie.
Nasze czasopismo, w odróżnieniu od już istniejących na rynku, jest bezpłatne, zarówno w wersji papierowej, jak i internetowej. Kwartalnik dedykowany jest i wysyłany szerokiemu gronu odbiorców. Wśród nich znajdują się m. in. uczelnie wyższe, instytuty badawcze, organy rządowe i samorządowe, a także organizacje pozarządowe na terenie całego kraju. Czasopismo dociera również do osób niepełnosprawnych, zainteresowanych poruszaną w nim tematyką.


Wszystkie dokumenty i wskazówki niezbędne dla naszej współpracy znajdą Państwo na stronie internetowej http://www.pfron.org.pl/portal/kn/ oraz w załącznikach.

W imieniu redakcji,


Aleksandra Perchla-Włosik
Redaktor Naczelna

Wróć do „Nauki humanistyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron